loading

پروژه‌ها

پروژه‌های انجام شده

کارفرما: شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب

سال اجرا: 1394

مشخصات فنی پروژه: این شرکت به منظور راه اندازی، افزایش دقت و بهبود عملکرد سیستم کنترل و همچنین نمایش و پایش کلیه پارامترها به منظور تعمیرات پیشگیرانه اقدام به بازسازی و نوسازی چهار دستگاه توربین سولزر 10 مگاواتی به همراه پمپ United به ظرفیت هر کدام 600،000 بشکه در روز بر مبنای استانداردهای مورد تایید صنعت نفت نموده است.

کارفرما: شرکت مهندسی و توسعه نفت

سال اجرا: 1394

مشخصات فنی پروژه: هدف از این پروژه اندازه گیری دقیق میزان جریان نفت خام به قصد فروش Custody Transfer
می باشد. اين شركت با تكيه بر دانش فني و كادر مجرب خود توانسته است یک روش مدون جهت ساخت سیستم میترینگ به صورت اسکید شامل دو مسیر میترینگ به ظرفیت هر کدام 50% و یک مسیر به صورت Standby به ظرفیت 50% به همراه یک مجموعه Prover  و ارائه روش های استاندارد جهت برآورده شدن حصول اطمینان مشتری از صحت عملکرد سیستم میترینگ ارائه نماید.

کارفرما: شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب

سال اجرا: 1394

مشخصات فنی پروژه: این شرکت به منظور راه اندازی، افزایش دقت و بهبود عملکرد سیستم کنترل و همچنین نمایش و پایش کلیه پارامترها به منظور تعمیرات پیشگیرانه اقدام به بازسازی و نوسازی یک دستگاه توربین سولزر 12 مگاواتی به همراه پمپ United به ظرفیت 600،000 بشکه در روز بر مبنای استانداردهای مورد تایید صنعت نفت نموده است.

کارفرما: شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب

سال اجرا:1394

مشخصات فنی پروژه: این شرکت با بهره گیری از امکانات تخصصی مهندسی، بازرگانی، مالی در کنار مدیریتی کارآمد و برخورداری از تعدادی شرکت وابسته و همکاران معتبر خارجی،  موفق به تامین تجهیزات ، نصب و راه اندازی تابلوهای کنترل وF&G ، سیستم کنترل سوخت، تجهیزات برق و ابزار دقیق و عملیات سیویل و پایپینگ شده است. همچنین به منظور کاهش توقف های غیرمترقبه منطبق بر اصول تعمیرات پیشگیرانه و همچنین افزایش دقت و بهبود عملکرد سیستم کنترل و پایش کلیه پارامترهای سه دستگاه توربو کمپرسور سولار سنتار مدل 4002 بر مبنای استانداردهای مورد تایید صنعت نفت، راه اندازی شده است.

کارفرما: مجتمع پتروشیمی فجر

سال اجرا: 1393

مشخصات فنی پروژه: هدف از اجراي پروژه، تهيه، نصب و راه‌اندازي 2 عدد فلومتر التراسونيك سایز 16 اینچ از نوع التراسونیک بهمراه کلیه تجهیزات ابزاردقیق و فلوکامپیوتر جهت اندازه گیری و محاسبه دقیق فلوی گاز ورودی به روش Custody Transfer می باشد.

کارفرما: منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی

سال اجرا: 1392

مشخصات فنی پروژه: هدف از اجراي پروژه، تهيه، نصب و راه‌اندازي 2 عدد فلومتر التراسونيك به صورت دو پكيج كامل (Single Run) همراه با يك دستگاه Gas Chromatograph ، با قابليت مانيتورينگ مصرف كنندگان پايين دست در آينده و هماهنگ با فلومتر نصب شده توسط شركت گاز استان در ايستگاه مجاور بر روي انشعاب 16 اينچ ايستگاه تقليل فشار گاز بعثت مي‌باشد.

کارفرما: شرکت نفت پارس

سال اجرا: 1391

مشخصات فنی پروژه: هدف از اجراي پروژه، اندازه‌گيري دقيق فلوي جرمي فرآورده‌هاي نفتي توليدي پالايشگاه در هنگام تحويل به روش Custody Transfer مي‌باشد. در اين پروژه از اسكيد ميترينگ مجهز به فلومترهاي دقيق از نوع Coriolis ساخت شركت Micro Motion استفاده شده است. فلوي حجمي و جرمي ( لحظه‌اي و تجمعي) بصورت on-line اندازه‌گيري شده و به پانل ميترينگ و فلوكامپيوتر S600 ساخت شركت Emerson ارسال و ticket  مربوطه صادر مي‌گردد. در اين پروژه دو خط ميترينگ بصورت همزمان جهت اندازه‌گيري فلو ساخته شده و خط سوم بعنوان پشتيبان تعبيه گرديده است.

کارفرما: شرکت آب نیروی بندر امام

سال اجرا: 1391

مشخصات فنی پروژه: سيستم ثبت کننده ها و نشان دهنده هاي برد مرکزي آب نيرو، قبل از اجرای این پروژه، شامل نشان دهنده ها و رکوردرهايي بود که در اتاق کنترل مرکزي نصب شده بودند و عموما بصورت آنالوگ و نيوماتيکي بوده و اطلاعات مربوط به واحدهاي آب، هوا، ازت، بخار و سوخت را نمايش و ثبت مي کنند.

کارفرما: شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب

سال اجرا: 1389

مشخصات فنی پروژه: جمع‌آوري كليه تجهيزات ابزار دقيق، تابلوهاي كنترل، سيستم كنترل سوخت و شيرهاي مربوطه و جايگزين نمودن آنها با سيستم كنترل جديد برمبناي PLC/PC و Fuel Package و سيستم پايش لرزش، كنترل سرج و Condition Monitoring و سيستم‌هاي F&G مطابق با آخرين تكنولوژي روز و تجهيز اتاق كنترل به سيستم‌هاي كامپيوتري جهت مانيتورينگ و راهبري توسط اين شركت در حال اجرا مي‌باشد.

کارفرما: ملی مناطق نفتخیز جنوب

سال اجرا: 1387

مشخصات فنی پروژه:  هدف از این پروژه به روز رساني سيستم كنترل و مانيتورينگ سه رديف از توربوكمپرسورهای  كارخانه گاز و گاز مايع NGL900 ،براي تقويت فشار گاز و تزريق به چاه می باشد.

در اين پروژه از آخرين تكنولوژيهاي روز دنيا استفاده شده است، بطوريكه براي ارتباط ورودي و خروجيهاي سيستم كنترل با تجهيزات نصب شده در فيلد از ارتباط فيبر نوري بصورت Redundant بهره برده است كه به نوبه خود باعث صرفه‌جويي در كابل مورد نياز و راحتي عيب يابي و تعميرات شده است.

کارفرما: شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب

سال اجرا: 1387

مشخصات فنی پروژه: اين شركت با تكيه بر دانش فني و كادر مجرب خود توانسته است با نصب فلوكامپيوتر شركت EMERSON اقدام به ميترينگ Custody Transfer براي 93 خط انتقال گاز در مناطق كارون، مارون، آغاجاري، گچساران و مسجد سليمان مطابق استانداردهاي ISO و AGA به روش Orifice نموده است. در اين پروژه اطلاعات مربوط به اختلاف فشار، فشار و دماي خط به پانل فلوكامپيوتر ارسال و پس از از ثبت توسط ركوردرهاي Paperless وارد فلوكامپيوتر شده مي‌شود. فلوكامپيوتر عمليات مربوط به نمايش، ثبت، تصحيح فلو ، مقدار انرژي تجمعي و ساير پارامترهاي مربوطه را انجام و بصورت دوره‌اي اقدام به چاپ گزارش مي‌نمايد. اين سيستم قابليت اتصال به شبكه‌ Supervisory هر واحد جهت Asset Management را دارا مي‌باشد.

کارفرما: شرکت پایانه های صادرات مواد نفتی

سال اجرا: 1387

مشخصات فنی پروژه: این شرکت با نصب سیستم مانیتورینگ حفاظت کاتدیک مخازن، خطوط لوله و اسکله های پایانه های نفتی شمال – نکا اقدام به مانیتورینگ آنلاین وضعیت سیستم حفاظت کاتدیک نموده است.در این پروژه وضعیت ولتاژ و جریان ترانس های رکتی فایر و ولتاژهای تست پوینت توسط ترانسمیترهای طراحی شده توسط این شرکت جمع آوری و بوسیله ارتباط بی سیم تحت پروتکل IEEE802.15.4/ZigBee به مرکز کنترل ارسال نموده و توسط نرم افزار SCADA شرکت ADROIT نمایش، ثبت و پردازش می گردند.

  • كنترل و مونيتورينگ كمپرسورهاي پروپان واحدهاي 300 و 400 پالايشگاه گاز مسجد سليمان
  • كنترل و ابزار دقيق و نظارت مركزي تصفيه خانه چالوس و نوشهر
  • كنترل و مونيتورينگ ايستگاه‌هاي پمپاژ طرح آبرساني قشم
  • مونيتورينگ فشار و دماي ايستگاههاي تقليل فشار شرکت گاز استان قزوین
  • كنترل و مانيتورينگ چاه ها و مخازن تامين آب شرب صبا شهر
  • مونيتورينگ فشار و دماي ايستگاههاي تقليل فشار شرکت گاز استان کردستان
  • سيستم Tank Inventory مخازن انبار نفت ايلام شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران
  • تجهيز كارگاه هاي الكترومكاترونيك و ابزار دقيق شرکت صنایع پتروشیمی ایران
  • كنترل و مانيتورينگ چاه هاي تامين آب شرب شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی
  • كنترل و مانيتورينگ ايستگاه پمپاژ و مخازن آب شرکت آب و فاضلاب قم

پروژه‌های در حال انجام

کارفرما: شرکت پالایش نفت تهران

سال اجرا: 1398

مشخصات فنی پروژه: این پروژه شامل دو بخش میباشد.

بخش الف) طراحی، خرید، نصب و راه اندازی 2 میتر سیستم میترینگ چهارم نفت گاز از نوعTurbine Meter  و تجهیزات مربوطه از قبیل Control Valve, Gate Valve Check Valve, Block Valve, فلوکامپیوتر، سیستم سوپروایزری، ترانسمیتر و نشان دهنده های دما و فشار و … طبق استاندارد API-MPMS

بخش ب) این بخش مربوط به طراحی، نصب و راه اندازی و تامین اقلام جانبی میترهای بنزین شامل 2 میتر از نوع PD Meter و یک دستگاه Strainer می باشد.

سیستم های سوپروایزری و فلوکامپیوترهای به کار رفته به صورت Redundancy می باشد.

کارفرما: شرکت پالایش گاز بید بلند خلیج فارس

سال اجرا: 1398

مشخصات فنی پروژه: این پروژه شامل طراحی، تامین تجهیزات، ساخت، نصب و راه اندازی دستگاه اسکید میترینگ کلاس فشاری 900 جهت میترینگ خوراک گاز پالایشگاه گاز بیدبلند به روش Custody Transfer به همراه سیستم سوپروایزوری و پانل فلوکامپیوتر می باشد. ساخت Strainer  و Integration کل سیستم با استفاده از دانش داخلی و تکیه بر متخصصان داخل کشور طراحی و ساخته شده است. سیستم بصورت 4 مسیر اندازه گیری 2 x 50% Duty + 1 x 50% Spare + Master Meter  طراحی و ساخته شده است. جهت صحت سنجی سیستم از Master Meter استفاده شده است.

کارفرما: شرکت پالایش گاز بید بلند خلیج فارس

سال اجرا: 1398

مشخصات فنی پروژه: این پروژه شامل طراحی، تامین تجهیزات، ساخت، نصب و راه اندازی دستگاه اسکید میترینگ کلاس فشاری 900 جهت میترینگ خوراک گاز پالایشگاه گاز بیدبلند به روش Custody Transfer به همراه سیستم سوپروایزوری و پانل فلوکامپیوتر می باشد. ساخت Strainer  و Integration کل سیستم با استفاده از دانش داخلی و تکیه بر متخصصان داخل کشور طراحی و ساخته شده است. سیستم بصورت 4 مسیر اندازه گیری 2 x 50% Duty + 1 x 50% Spare + Master Meter   طراحی و ساخته شده است. جهت صحت سنجی سیستم از Master Meter استفاده شده است.

کارفرما: شرکت پالایش گاز بید بلند خلیج فارس

سال اجرا: 1398

مشخصات فنی پروژه: این پروژه شامل طراحی، تامین تجهیزات، ساخت، نصب و راه اندازی دستگاه اسکید میترینگ کلاس فشاری 900 جهت میترینگ خوراک گاز پالایشگاه گاز بیدبلند به روش Custody Transfer به همراه سیستم سوپروایزوری و پانل فلوکامپیوتر می باشد. ساخت Strainer  و Integration کل سیستم با استفاده از دانش داخلی و تکیه بر متخصصان داخل کشور طراحی و ساخته شده است. سیستم بصورت 3 مسیر اندازه گیری 1 x 100% Duty + 1 x 100% Spare + Master Meter   طراحی و ساخته شده است. جهت صحت سنجی سیستم از Master Meter استفاده شده است.

کارفرما: شرکت پالایش گاز بید بلند خلیج فارس

سال اجرا: 1398

مشخصات فنی پروژه: این پروژه شامل یک طراحی، تامین تجهیزات، ساخت، نصب و راه اندازی دستگاه اسکید میترینگ کلاس فشاری 900 جهت میترینگ خوراک گاز پالایشگاه گاز بیدبلند به روش Custody Transfer به همراه سیستم سوپروایزوری و پانل فلوکامپیوتر می باشد. ساخت Strainer  و Integration کل سیستم با استفاده از دانش داخلی و تکیه بر متخصصان داخل کشور طراحی و ساخته شده است. سیستم بصورت 3 ران اندازه گیری 1 x 100% Duty + 1 x 100% Spare + Master Meter   طراحی و ساخته شده است. جهت صحت سنجی سیستم از Master Meter استفاده شده است.

کارفرما: شرکت پالایش نفت تهران

سال اجرا: 1398

مشخصات فنی پروژه: اين شركت با تكيه بر دانش فني و كادر مجرب خود در نظر دارد با اضافه کردن یک میتر به مجموعه اسکید موجود اندازه گیری نفت خام ورودی به پالایشگاه طبق نقشه های PDF و P&ID  ،حالت N+1 ( یک Meter بصورت Stand-By) ایجاد نماید. در این راستا سیستم میترینگ نفت خام بر اساس چهار  Meter-Runطراحی و در سرویس قرار خواهد گرفت.